jutīga āda pret sensibilizētu ādu

Vai jūs slēpjaties aiz jutīgās ādas sāpīgajiem simptomiem?

Neatkarīgi no tā, vai jūsu āda ir jutīga vai sensibilizēta, simptomi faktiski ir vienādi: apsārtums, dehidratācija, nieze un dedzināšana.

Cherub Application On Face

jutīgas ādas pazīmes:

  • Plānas ādas tekstūra.
  • Velkoša sajūta, kas var norādīt uz dehidratāciju un izraisīt produktu reakcijas uz ādas.
  • Apsārtums vai sarkanas pūtītes. Tas signalizē par pārāk reaģējošiem kapilāriem vai tendenci uz rozāciju.
  • Ādas lobīšanās vai plaisāšana uz vaigiem vai pieres. Tas norāda uz dehidrētu ādu un traucētu barjeras funkciju.
  • Pietvīkums un nieze, vai dedzinošas sajūtas – var liecināt par pārmērīgi reaģējošiem kapilāriem.
  • Nelieli, izsitumiem līdzīgi izciļņi (nedrīkst sajaukt ar aknes izsitumiem).

Vēl viena jutīgas un sensibilizētas ādas iezīme ir kompromitēta lipīdu barjera. Veselīga lipīdu barjera palīdz saglabāt ādu veselīgu, notur ūdeni un aizkavē apkārtējās vides piesārņotājus un mikrobus. Iedomājies, ka tavas ādas šūnas ir kā sīki ķieģelīši. “Java”, kas tos tur kopā, ir lipīdi. Veselīga lipīdu barjera palīdz uzturēt ādu hidratētu un veselīgu, noturot ūdeni, un aizkavējot apkārtējās vides piesārņotājus un sliktos mikrobus. Kad jūsu āda ir pakļauta kairinājumiem, kas kompromitē barjeru, rezultāts ir – apsārtums, sausums, kairinājums un diskomforts, jeb, kā zināms – jūs uzminējāt – jutīga āda.

Bet vai jūs zinājāt, ka patiesībā ir divi dažādi scenāriji, kas izraisa šos, ne tik patīkamos simptomus? Lūk, kādi tie ir. Katru dienu, jūs varat cīnīties ar kairinātu ādu, pamatojoties uz jūsu ģenētiku (jutīga āda), vai arī, varat iegūt jutīgas ādas uzliesmojumus, ko izraisa apkārtējās vides faktori (sensibilizēta āda).

Uzzinot vairāk, kas izraisa jūsu ādas reakciju, jūs varēsiet noteikt, vai tā ir jutīga vai sensibilizēta, lai zinātu, kā saglabāt ādu tvirtu un veselīgu.

jūs esat piedzimis ar jutīgu ādu

Jutīgai ādai ir vāja aizsargfunkcija, kas var būt ar ģenētisku noslieci. Kad āda ir jutīga, tās aizsargājošais ārējais slānis ļauj kairinātājiem, mikrobiem un alergēniem iziet caui, izraisot nevēlamas reakcijas kā sāpes, apsārtums vai pietvīkums. Ģenētiski jutīga āda tiek uzskatīta kā trausla, jo tajā ir mazāks pigmenta daudzums, plāna epiderma un asinsvadi atrodas tuvu ādas virsmai, līdz ar to parādās apsārtums. Iespējams, jums ir arī nosliece uz astmu un alerģijām. Jutīga āda var tikt nodot no paaudzes paaudzē, bet ir veidi, kā to pārvaldīt.

 

jutīga āda, kuru ietekmē apkārtējā vide (sensibilizēta āda)

Sensibilizēta āda var būt ikvienam, neatkarīgi no gēniem. Tas faktiski, ir jūsu, apkārtējās vides atspoguļojums. Sensibilizētu ādu var veicināt tādi faktori kā, kosmētikas sastāvdaļas, piemēram, lanolīns, alkohols, aromāti un mākslīgās krāsvielas, kā arī nepareizs dzīvesveids un citi ārējie faktori. Grūti izvairīties? Vai esi gatavs labajām ziņām? Izvairoties no atsevišķiem kairinātājiem, var faktiski mazināt vai novērst jūsu simptomus. Ja nevar izvairīties no šiem kairinātājiem (piesārņojums, jutīgums pret vidi un temperatūru), sensibilizētas ādas simptomus var novērst, veicot ādas kopšanu un izmainot dzīvesveidu.

Jūsu ādu var ietekmēt kāds no šiem faktoriem:

Dzīvesveids

stress, diēta, smēķēšana, dehidratācija, alkohols un kosmētikas sastāvdaļas

Apkārtējā vide

piesārņojums, gaisā esošie alergēni, laikapstākļi un temperatūras izmaiņas

Fizioloģija

stresa vai hormonālo svārstību sekas

Slimības

rozācija, ekzēma, psoriāze

kā nomierināt jutīgu un sensibilizētu ādu

Karstums var izraisīt ādas jutīgumu, piemēram, karstuma izsitumi, kas rodas, kad jūsu sviedru kanāli tiek aizvērti. Mitrums nokļūst zem ādas un var izraisīt izsitumus, ko veido pūslīši vai izciļņi!

Labās ziņas ir tās, kad āda ir vesela, tā diezgan efektīvi filtrē, kas tai ir labs, un kas ir slikts. Tā kā jūs ne vienmēr varat izvairīties no tādiem apkārtējās vides faktoriem kā piesārņojums vai ekstremāli laikapstākļi, lūk, kā saglabāt ādu mierīgu, stipru un veselīgu.