kas ir “maskne” & kā to ārstēt

Pacel roku, ja tava āda pēdējā laikā ir nedaudz, mmm … cietusi. Neuztraucies, tu NEESI viens.

Šodien, mēs visi esam pazīstami ar masku valkāšanu katru dienu, un būsim reāli: tas nav patīkami. Lai gan tas ir nepieciešams, maskas lietošana var būt neērta, ir grūti elpot, un, kā izrādās … tas nepatīk mūsu ādai.

Vai mums tas patīk vai nē, maskas ir svarīgas. Pētījumi liecina, ka sejas maskas lietošana kopā ar citiem preventīviem pasākumiem, var palēnināt vīrusa izplatīšanos un palīdzēt mums, un visiem apkārtējiem būt drošībā.

Šajā rakstā mēs apspriedīsim, ko varam darīt, lai palīdzētu mūsu ādai labāk pielāgoties šim “jaunajam normālajam”, kas ietver arī “maskne”.

Kas ir “maskne”?

Daudzi cilvēki ir redzējuši kairinājuma pieplūdumu ap maskas līnijām, vai arī ir sākuši piedzīvot jaunus izsitumus, ko veicina masku lietošana ilgtermiņā. Šeit arī top termins “maskne”.

“Maskne” jeb maskas akne/pūtītes ir ļoti reāla lieta. Īpaši, mūsu veselības aprūpes darbiniekiem, kuriem mēs esam ļoti pateicīgi. Dažiem no mums, darbā jālieto maska, kas nozīmē, ilgas stundas, nenovelkot masku nost. Citi var strādāt no mājām, un, tikai atrodoties ārpusē, viņiem tā ir jālieto. Jebkurā gadījumā “maskne” var skart neatkarīgi no masku lietošanas biežuma.

Tas ir atkarīgs no ādas tipa, taču viena lieta ir droša – ja tev ir tendence uz pūtītēm vai ir jutīga āda, tad iespēja cīnīties ar maskas radītu kairinājumu būs lielāka.

 

dermalogica

Kas izraisa “maskne”?

Viens no galvenajiem akne rašanās iemesliem, lietojot masku, ir pārmērīgs mitrums un sviedri. Lietojot masku, tiek aizturēta lielākā daļa gaisa, ko elpojam aiz tās, tādā veidā radot siltumu un mitrumu aiz maskas. Tas var palielināt eļļas ražošanu, un ļaut netīrumiem sēdēt uz ādas virsmas. Bez regulāras gaisa plūsmas, pie kuras mūsu seja ir pieradusi, kopā ar nelielu temperatūras paaugstināšanos aiz maskas, baktērijām un izistumiem ir vieglāk attīstīties uz ādas.

Vēl viens iemesls, kas var izraisīt “maskne” ir berze. Cilvēkiem, kuri cīnās ar izsitumiem vai ir jutīgu ādu, āda jutīsies labāk, ja to neaiztiks vai lieki nekairinās. Jebkāda veida pastāvīga berze vai ādas kairināšana, var pastiprināt akne, iespiežot to dziļāk porās.

Kā novērst “maskne”

1. attīrīšana un make up

Pirmais solis, lai novērstu “maskne”, ir sejas ādas attīrīšana. Pirms sejas maskas uzlikšanas, vispirms pārliecinies, ka āda ir tīra, un, noņemot masku, pēc iespējas ātrāk, vēlreiz notīri sejas ādu.

Veikt dubultu attīrīšanu no rīta un vakarā!

Sākt ar eļļas attīrīšanas līdzekli, piemēram, Precleanse, un sekot ar Breakout Clearing Foam Wash. Tas palīdzēs prasmīgi noņemt atmirušās ādas šūnas, un uzturēt poras tīras.

Ja ir iespējams, izvairies no makeup. Jo mazāk kosmētikas lieto zem maskas, jo vairāk tava āda var elpot visas dienas garumā. Mazāk ticams, ka maska aizsprostos poras, lieko makeup iespiežot ādā.

dermalogica

Pro Padoms: Uzklāj makeup tur, kur to var pamanīt. Tu joprojām vari uzklāt savu iecienītāko acu paleti, kā arī padarīt uzacis izteiksmīgas. Ja jūties komfortā nēsājot makeup zem maskas, izvēlies vieglu un, ja ir iespējams, izmanto tonālo uz ūdens bāzes.

2. rūpēšanās par masku

Ja ir iespēja izvēlēties, kāda veida masku lietot, izvēlies kokvilnas vai zīda masku. Kokvilnas materiāls ir elpojošāks nekā citi materiāli, un zīds ļauj vairāk slīdēt un mazāk berzēt ādu.

Atceries mazgāt savas vairākas reizes lietojamās maskas. Maskas mazgāšana, pēc katras lietošanas ir būtiska divu iemeslu dēļ:

1. Tāpat kā tava spilvendrāna, arī sejas maskas pārnēsā atmirušās ādas šūnas, netīrumus un eļļu, kas paliek pāri no iepriekšējā nakts.

2. Otrkārt, tas ir tavai drošībai. Dienas laikā, mēs nepārtraukti pieskaramies un pielāgojam savas maskas, un tas rada risku pārnest vīrusu uz masku. Ja lieto vienreiz lietojamu masku, izmet to dienas beigās, ja ir iespējams, to pašu iemeslu dēļ.

Kā ārstēt “maskne”

Cīnīties ar izsitumiem, vienlaicīgi nepārsausinot vai nekairinot ādu var būt sarežģīti.

Pirmkārt, eksfoliēt ādu, izmantojot skrubi ar daļiņām nav labākā ideja. Tas radīs lielāku berzi, un tas ir pēdējais, kas tavai ādai nepieciešams pēc maskas lietošanas. Atceries, ādas kairināšana un berze nav labākie draugi. Pieturies pie ķīmiskā pīlinga, piemēram, FlashFoliant, lai nodrošinātu ādu ar tai nepieciešamo pīlingu bez berzes.

Saglabā vieglu ādas mitrināšanu. Smaga krēma uzklāšana zem sejas maskas, kur jau ir daudz iesprostota mitruma, padarīs tavai ādai grūtāku elpot. Breakout Soothing Hydratin Lotion ir ideāls, viegls mitrinošs krēms, kas īpaši paredzēts kairinātai, uz pūtītēm pakļautai ādai. Ja tava āda ir vairāk jutīga, un vairāk saskaras ar izsitumiem no maskas, nevis no pūtītēm, tad Barrier Repair zem maskas būs labāka izvēle.

Lokālas vietas ārstēšana ir būtisks solis, lai cīnītos ar izsitumiem. Uzklāj Breakout Clearing Booster pēc attīrīšanas un tonika uz katras pūtītes individuāli, lai paātrinātu sadzīšanas procesu.

Un noslēgumā – tonizēšana. Toniku galvenais uzdevums ir līdzsvarot ādas dabisko PH līmeni. Micro-Pore Mist nomiera, pūtītēm pakļauto ādu, un labākā daļa par šo produktu, šajā konkrētajā situācijā ir, nav nepieciešama pieskaršanās sejai! Micro-Pore Mist pieejams izsmidzināmā pudelē, un to ir viegli lietot atrodoties darbā, nepieskaroties sejai. Tikai pārliecinies, ka ievēro 2 metru distanci, kad noņem masku, lai izsmidzinātu produktu.

“maskne” kopsavilkums:

1. Rūpīgi notīri ādu ar dubultu attīrīšanu, pirms un pēc sejas maskas valkāšanas.

2. Ierobežo makeup daudzumu zem maskas, vai izvēlēties vieglu bāzi.

3. Mazgā vairākas reizes lietojamo masku pēc katras lietošanas.

4. Ja ir iespējams, izmet vienreiz lietojamo masku.

5. Kokvilnas un zīda materiāla maskas nodrošina labāku gaisa plūsmu un mazāk berzē ādu, nodrošinot aizsardzību.

6. Lieto vieglus, eļļu nesaturošus līdzekļus, lietojot masku.