kas notiek ar manu ādu?
Pāreja no bērna uz pusaudzi, uz pieaugušo, pubertāte izraisīs jaunu ķīmisku vielu kustību jūsu ķermenī. Atkarībā no tā, vai esat puisis vai meitene, šie hormoni darbosies uz dažādām ķermeņa daļām un, protams, ietekmēs jūsu ādu.
Tauku (eļļas) dziedzeru aktivitāti stimulē androgēnu hormoni. Šie hormoni darbojas kā slēdzis un palielina eļļas ražošanu un matu augšanu, kā arī ir atbildīgi par kairinātājiem, kas noved pie taukainas ādas un pinnēm. Šie, tā saucamie “vīriešu” hormoni ir sastopami gan vīriešiem, gan sievietēm.
Jūsu poras (folikuli) var būt palielinātas, var mainīties jūsu ādas tekstūra, tā izskatās un jūtas spīdīga, vaigi var justies jutīgāki un izskatīties sārti, un jūsu nevainojamajai ādai tagad var būt pūtītes, melnas “galviņas” un baltas “galviņas”.
Jūsu galvas āda un mati var būt taukaināki, un jums sāk augt mati jaunās vietās. Mēs pat neesam pieskārušies jūsu garastāvokļa svārstībām, spējai gulēt visu dienu, un ķermeņa izmaiņām, piemēram, dziļāka vīriešu balss un jauka jauna ķermeņa smarža!
Tas viss izklausās biedējoši, bet labā ziņa ir tā, ka šie androgēni, kuri pusaudža gados mēdz būt samērā lielos daudzumos, stabilizējas, sasniedzot pilngadību. Kas nozīmē, ka taukaina āda un izsitumi, lielākajai daļai cilvēku, būs mazāk.