atšķirība starp pieaugušo akni un pusaudžu akni

Uzzini, kāpēc tava āda, novecošanās laikā uzvedas savādāk un kā to saglabāt tīru.

 • Pieaugušo āda ir mazāk elastīga nekā pusaudžu āda, kurai ir spēcīgāks šūnu atjaunošanās ātrums un tā dzīst ātrāk.
 • Lai uzturētu pieaugušo ādu tīru, uzmanība jāpievērš vairākiem iekšējiem un ārējiem faktoriem. Lai saglabātu pusaudžu ādu tīru, lielāka uzmanība jāpievērš sejas ādas attīrīšanai un sebuma kontrolei.

Akne nevienā vecumā nesagādā prieku. Bet zinot, kā tā uzvedas pieaugušajiem atšķirībā no pusaudžiem, var palīdzēt jums saglabāt ādas tīrību.

 

Pieaugušo akne

Domā, ka akne nu ir garām? Ja vien….

Mūsdienu pasaulē hronisks stress, hormonālas izmaiņas, aizņemts dzīvesveids un piesārņota vide var izraisīt pieaugušo akni, aizsprostojumus un nevienmērīgu ādas toni. Ar vecumu, ādas šūnu atjaunošanās ātrums palēninās, tāpēc pieaugušajiem ādas izsitumi dzīst lēnāk nekā pusaudžiem. Tas palīdz izskaidrot, kāpēc pēc-aknes rētas paliek apkārt daudz ilgāk, nekā ierasts.

Pieaugušo akne ir saistītas ar hormonālām svārstībām un hronisku stresu, kas biežāk sastopams sieviešu vidū. Izsitumi parasti ir iekaisuši (sarkani, jutīgi) un pārsvarā atrodas ap muti, zoda un žokļa līniju. Pieaugušo aknes ārstēšana var būt izaicinoša, jo pieaugušajiem ir arī jutības, dehidratācijas un pigmentācijas problēmas, kas izraisa priekšlaicīgas novecošanās pazīmes.

 

 

Holly Smiling - Invisible Physical Defense

Kā attīrīt pieaugušo akni:

 • Koncentrējies uz ādas lokālo vietu ārstēšanu un ādas līdzsvarošanu, kā arī pārliecinies, ka tiek ievērotas citas ādas kopšanas vajadzības.
 • Izvairies no izsitumu “izspiešanas” mājas apstākļos, kas var izraisīt vēl vairāk izsitumu, rētas vai apsārtumu. Tā vietā, ļauj profesionālim veikt ādas attīrīšanu un ekstrakciju.
 • Pieaugušo āda, ar vecumu var zaudēt spēju saglabāt mitrumu. Izvairies no pārmērīgas ādas sausināšanas, izvēloties produktus, kas satur mazāk sausinošas sastāvdaļas, kā, salicilskābi vai glikolskābi, lai palīdzētu noņemt atmirušās ādas šūnas, lieko sebumu un netīrumus, kā arī timolu un terpineolu, lai kontrolētu baktērijas.
 • Pieaugušo āda, ar vecumu var zaudēt spēju saglabāt mitrumu. Izvairies no pārmērīgas ādas sausināšanas, izvēloties produktus, kas satur mazāk sausinošas sastāvdaļas, kā, salicilskābi vai glikolskābi, lai palīdzētu noņemt atmirušās ādas šūnas, lieko sebumu un netīrumus, kā arī timolu un terpineolu, lai kontrolētu baktērijas.

Pusaudžu akne

Pusaudžu akne ir daļēji ģenētiska, daļēji hormonāla un lielā mērā saistīta ar pubertāti. Pusaudžiem parasti izsitumi ir uz sejas, krūtīm un muguras, un viņiem ir vairāk melno un balto “galviņu” nekā pieaugušajiem. Šādi izsitumi bieži rodas tāpēc, ka androgēni, “vīriešu” hormoni, kas ir gan puišiem, gan meitenēm, pieaug pusaudžu gados, izraisot pārmērīgu sebuma ražošanu.

Pusaudžiem ir ātrāka šūnu atjaunošanās un elastīgāka āda nekā pieaugušajiem, kas nozīmē, ka notiek ātrāka ādas atjaunošanās pēc izsitumiem. Pēc pusaudžu vecuma, aknei ir tendence mazināties, jo pusaudžu hormonālās izmaiņas izlīdzinās un vairs neveicinās izsitumus.

PPS Model 5

Kā attīrīt pusaudžu akni:

 • Koncentrējies uz labu ādas kopšanas paradumu apgūšanu un saglabāšanu, jo nākotnē jums būs lielāka nosliece uz akni.
 • Izvairies no produktiem, kas satur poras aizsprostojošas sastāvdaļas, piemēram, lanolīnu un minerāleļļu. Ādu savelkošas sastāvdaļas kā alkohols, parasti sastopams savelkošajos tonikos – var likt izstrādāt ādā vairāk sebuma, kas veicina vēl vairāk izsitumu. Mākslīgas smaržvielas un krāsvielas var kairināt ādu, kurai ir nosliece uz izsitumiem.
 • Meklē tādas sastāvdaļas kā salicilskābe, lai neļautu atmirušām ādas šūnām un baktērijām uzkrāties.
 • Mitrini un klāj SPF katru dienu. Dehidratācija un apkārtējās vides stress var izraisīt lielāku sebuma veidošanos un pasliktināt esošo ādas izsitumu stāvokli. Pat ja jūsu āda šķiet taukaina, izmantojiet SPF, kas nesatur eļļu, lai palīdzētu aizsargāt un līdzsvarot ādu.
 • Ja cīnies ar ādas novecošanās pazīmēm, meklē tādas sastāvdaļas kā Niacinamide un Hexylresorcinol, lai palīdzētu līdzsvarot nevienmērīgu ādas toni. Retinols – grumbu izlīdzinoša sastāvdaļa – palīdzēs mazināt priekšlaicīgu ādas novecošanos.