Ādai novecojot, tā piedzīvo dabisku procesu palēnināšanos, kas palīdz saglabāt tādas jaunības īpašības kā tvirtumu, blīvumu un mirdzumu.

Redzamās ādas novecošanās pazīmes (plankumi, smalkās līnijas, grumbiņas utt.) parāda, mūsu ādas, dabisko aizsardzības mehānismu, kas ir, lēnāka šūnu atjaunošanās.

Mūsu āda sāk novecot, tiklīdz esam piedzimuši, bet mēs parasti par to nedomājam, līdz sāk parādīties blāvums, plankumi, smalkas līnijas, grumbiņas un tvirtuma zudums, nevienmērīga tekstūra. Tas, kas izraisa šīs redzamās novecošanās pazīmes, ir drīzāk komplekss un mainās atkarībā no jūsu ģenētikas, dzīvesveids un apkārtējās vides. Šie ir galvenie notikumi:

 

Jau 20 gadu vecumā (!), neveselīga dzīvesveida paradumi, apkārtējās vides kaitīgums un pastāvīga UV iedarbība sāk apdraudēt ādas strukturālo integritāti.

Mūsu šūnu aizsargspēja, saskaroties ar brīvajiem radikāļiem paliek vājāka, un mūsu dabiskā spēja cīnīties ar ādas bojājumiem samazinās.

Šūnu atjaunošanās ātrums, dabiski sāk palēnināties, samazinot ādas mirdzumu.

 

30 gados noārdās kolagēns (kas uztur ādu tvirtu) un elastīns, kā rezultātā parādās grumbas. Šūnu atjaunošanās turpina samazināties, izraisot blāvāku sejas ādu un nevienmērīgu ādas toni.

Dažas šūnas var kļūt neaktīvas vai pārvērsties par “zombijiem”, radot kaitīgus iekaisuma toksīnus, kas paātrina ādas novecošanās pazīmes.

Woman applying face cream

Līdz 40 gadu vecumam āda šķiet plānāka, un tās dabiski-aizsargājošie barjeras lipīdi nav tik izteikti. Dehidratācija var būt problēma. Atkarībā no hormonu aktivitātes ādā, var parādīties neparasta aktivitāte – no nevienmērīga ādas toņa līdz pieaugušo aknei. Var parādīties arī redzamākas ādas novecošanās pazīmes, piemēram, tumši plankumi un ievērojams blāvums.

50+ gadi, mūsu barjeras lipīdu slānis mazinās, izraisot mazāk efektīvu mitruma aizturi un lielāku jutības un dehidratācijas potenciālu. Hronisks stress un iekaisums gan ķermenī, gan ārpus tā kavē ādas atjaunošanos – noved pie paliekošām pēdām un ilgāka sadzīšanas laika. Ādā var parādīt ievērojamas grumbiņas, smalkas līnijas un krāsas izmaiņas.

Veselīgas izskata ādas noslēpums katrā vecumā….

Lai iegūtu veselīga izskata mirdzumu jebkurā vecumā, ādas kopšanas rutīna ir obligāti jāizstrādā atbilstoši dzīvesveidam un apkārtējai videi. Bieži vien ir nepieciešams pielāgoties, ņemot vērā klimata izmaiņas, veselības stāvokli. Kad jūti izmaiņas ādā, konsultējies ar Dermalogica ādas terapeitu, lai iegūtu padomus, kā rīkoties.